ABOUT

Teemme ammattitaidolla ja innolla koko kuvatuotannon, suunnittelusta aina viimeistelyyn asti. Kaikilla kuvaajillamme on oma, ainutlaatuinen kädenjälkensä ja takanaan vahva, luova tiimi. Asiakkaamme arvostavat meissä luotettavuutta, tehokkuutta ja idearikkautta.

Autamme asiakkaitamme ideoinnissa, projektien suunnittelussa ja tuottamisessa, tai toteutamme valmiit ideat. Ammattitaitoiset ja kokeneet kuvaajamme yhdessä monitaitoisen kuvausjärjestäjämme kanssa puhaltavat ideaasi hengen. Saat valmiit huippulaatuiset kuvat ja videot nopeasti ja luotettavasti. Teemme yhteistyötä ammattimaskeeraajien, mallitoimistojen, ruokatoimittajien ja äänituottajien kanssa niin studiossa, lokaatiossa kuin maailmallakin.

Studiomme on perustettu vuonna 1972 ja palvellut alusta alkaen mainostoimistoja, lehtiä, yrityksiä ja järjestöjä. Tekeminen on muuttunut ajan kuluessa, nykyään käytämme valaistus- ja tunnelmanluontitaitojamme myös liikkuvassa kuvassa. Pimiötyöskentely on vaihtunut kuvankäsittelyohjelmiin, mutta rakkaus valon kuvaamiseen on pysynyt samana.

Me teemme kuvasi.

We are a group of highly talented professionals who take great pride in our work. We handle the production of top quality images from the first sketch to the finished result. All of our photographers have their own unique style to share with our strong creative team. Our clients expect effectiveness, reliability and creativity in everything we do.

We feel comfortable brainstorming solutions to client needs and making these plans a reality. We are also capable of adopting finished plans and executing them with efficiency. Our professional team of photographers and producers are ready to bring your plans to life. You will get your finished top quality image or video efficiently and reliably. We have a supportive team of subcontractors: talented makeup artists, skilled fashion and food stylists, modeling agencies and sound producers. We are very comfortable working on location and in the studio, both domestically and abroad.

Fotonokka was founded in 1972. Since then we have worked with advertisement agencies, publishers and corporations. Operating procedures have changed a lot since we were founded. While dark rooms are long gone, replaced with computers and retouching software, we continue to use our skills to modify light and create moods to express ourselves in still and moving images. Our passion to capture the reflecting rays of light and represent them in controlled manner has not changed.

We create your images.

 

 

Ota Yhteyttä

Valokuvaajat

Kristiina Hemminki
krisse@fotonokka.fi
+358 40 5920 008

Elina Himanen
elina@fotonokka.fi
+358 50 4001 851

Justus Järnefelt
justus@fotonokka.fi
+358 40 5353 801

Suvi Laine (Maternity Leave)
suvi@fotonokka.fi
+358 40 7370 914

Jasmin Rauha
jasmin@fotonokka.fi
+358 40 8487 030

Elvi Rista
elvi@fotonokka.fi
+358 44 0662 580

Mikko Tikka
mikko@fotonokka.fi
+358 40 5204 328

Anthony Ubaud
anthony@fotonokka.fi
+358 41 5369 199

Toimitusjohtaja Toni Ahola
toni@fotonokka.fi
+358 40 5488 538

System Administrator Pekka Sutela
pekka@fotonokka.fi
+358 40 4807 690

Tuottaja Kaisa Pelkonen
kaisa@fotonokka.fi
+358 45 6310 788

Nimi *
Nimi
 

Tule käymään

 

Vilhonvuorenkatu 11 A 6krs.
00500 HELSINKI/FINLAND
Phone +358 9 5868 200